Co zrobić, żeby dywan się nie przesuwał?

Ślizganie się dywanu po podłodze może być nie tylko irytujące, ale także niebezpieczne. Czasami też się zdarza, że łatwo przesuwający się dywan stanowi zagrożenie dla naszego pupila. Co możemy na to poradzić?

Jeżeli dywan przesuwa się po podłodze, jest duże ryzyko, że w pośpiechu możemy się na nim poślizgnąć, a to może być niebezpieczne. W szczególności jeżeli w domu przebywają dzieci, osoby starsze lub niepełnosprawne, dywan powinien bardzo stabilnie leżeć na podłodze.

Najprostszym sposobem na jego przytwierdzenie jest umieszczenie na nim kilku ciężkich mebli, co jednak może okazać się niekorzystne dla wyglądu włosia. Poza tym nie zawsze taka koncepcja pasuje do układu naszego wnętrza.

Najskuteczniejszą i najpewniejszą metoda na wyeliminowanie ślizgania się dywanu po podłodze jest zastosowanie pod dywanem specjalnej maty antypoślizgowej. Taka mata nie tylko uniemożliwia przesuwanie się dywanu, ale też chroni podłogę przed zarysowaniami. Poza tym zwiększa komfort chodzenia po dywanie. Dzięki temu już nie będziemy martwić się o wędrujący po całym pokoju dywan.

Artykuł przygotowany po konsultacji ze specjalistami z Dywany Witek – Sklep Internetowy.