Zasłony to wiele korzyści

W większości pokojów, w których decydujemy się na zastosowanie firan, wieszamy także zasłony. Pełnią one kilka ważnych funkcji, dlatego są tak istotnym, choć czasem niedocenianym elementem wystroju. Jakie korzyści daje nam zastosowanie zasłon?

Zasłona wieszana jest po to, by oddzielić nas od ciekawskiego wzroku sąsiadów. Biorąc pod uwagę tę funkcję zasłon, dają nam one po prostu poczucie intymności i prywatności, co jest niezwykle ważne w codziennym życiu.

Zasłony chronią nas nie tylko przed sąsiadami, ale także przed ostrymi promieniami słońca. Kto choć raz próbował obejrzeć jakiś film, kiedy w ekranie telewizora odbija się światło wie, że jest to niezwykle irytujące i właściwie niemożliwe. Zasuwając zasłony, tworzymy w pokoju półmrok, który sprzyja odpoczynkowi i pracy. Zasłaniając ostre słońce, automatycznie ochładzamy nieco wnętrze, nie pozwalając wpadać do niego promieniom. Warto podkreślić także, że ostre promienie słoneczne mogą przeszkadzać nie tylko nam, ale także podłodze w naszym salonie czy sypialni. Po jakimś czasie padania promieni na podłogę mogą pojawiać się na niej odbarwienia niemożliwe do usunięcia.

Oprócz tego, że zasłony pełnią dla nas funkcję ochronną, chroniąc nas przed sąsiadami i słońcem, warto podkreślić jeszcze jedną ważną funkcję, jaką pełnią, a mianowicie funkcję estetyczną. Zasłony dostępne dzisiaj w sklepach są niezwykle pięknym i stylowym dodatkiem do każdego wnętrza. Za ich pomocą w łatwy sposób możemy zmienić stylistykę wnętrza, odświeżyć go i wprowadzić jakiś nowy element. W sklepach dostępne są zasłony w niemal każdym kolorze, i w każdym wymiarze, każdy więc będzie w stanie wybrać zasłony idealne do swojego salonu czy sypialni.

Wieszając zasłony w sypialni sprawiamy, że wnętrze jest bardziej przytulne i rodzinne. W większości domów rodzinnych były firany i zasłony, dlatego teraz wywołują one w nas pozytywne skojarzenia.

Więcej znajdziesz na stronie A Witek – szycie firan na miarę