Włochacze na podłodze – przegląd najpopularniejszych

Dywany typu shaggy są bardzo popularne wśród konsumentów głównie ze względu na niezwykłą puszystość i miękkość w dotyku, a także ze względu na wyjątkowe walory wizualne. Trudno znaleźć dywan bardziej przyjemny i przytulny. Jakie włochacze są najpopularniejsze?

Bardzo popularne są włochacze w wersji monochromatycznej. Zwykle zachowane były w jednolitych, stonowanych kolorach. Pasują niemal do wszystkiego. Tego typu włochacze stanowią bezpieczne rozwiązanie, bo pasują niemal do każdej aranżacji. Kupując dywan tego typu mamy pewność, że nie będziemy musieli go wymieniać, kiedy zamarzy nam się odmiana aranżacji wnętrza.

Obecnie dostępne są też włochacze w wersji 3D. Trójwymiarowy efekt polega na wycięciu w runie dywanu wzoru, który widziany pod odpowiednim kątem, daje efekt trójwymiarowości. Taki dywan z pewnością przyciągnie wzrok i stanie się niezwykłą ozdobą każdego wnętrza.

Najbardziej luksusowe wydają nam się włochacze w śnieżnobiałym kolorze. Decydując się na taki zakup musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że konieczna będzie bardzo sumienna jego pielęgnacja. Konieczne jest regularne odkurzanie dywanu, bo kiedy drobinki brudu wejdą pomiędzy włosie dywanu, bardzo trudno będzie taki dywan doczyścić. Niestety, wysokie włosie jest troszkę trudniejsze w czyszczeniu od włosia niskiego, dlatego pranie takiego włochacza najlepiej jest zlecić specjalistom.

Źródło: https://sklep24.dywanywitek.pl/