Dywan w służbowym gabinecie

Gabinet jest miejscem, w którym każdego dnia spędzamy mnóstwo czasu. To dlatego staramy się, by pobyt w tym pomieszczeniu był dla nas jak najbardziej przyjemny i miły. Gabinety z zasady urządzone są w bardzo prostym i klasycznym stylu, choć nowoczesne gabinety w firmach tworzone są z większą kreatywnością i otwartością na nowe rozwiązania. Jaki dywan sprawdzi się dobrze w służbowym gabinecie?

W zależności od wykonywanej pracy i zajmowanego stanowiska, nasz gabinet będzie wyglądał nieco inaczej. Warto także rozgraniczyć gabinet, do którego przychodzą ludzie, aby załatwić jakąś sprawę, oraz gabinet prywatny, w którym wykonujemy swoją pracę, ale nie przyjmujemy w nim ludzi z zewnątrz. To dwie różne sytuacje, które w pewnym stopniu determinują wygląd biura.

Jeśli mówimy o gabinecie, w którym przyjmujemy klientów, najlepiej sprawdza się klasyczny styl. Tyczy się to także dywanów. Najczęściej w urzędach i tym podobnych miejscach spotykamy dywany orientalne, klasyczne, z charakterystyczną rozetą na środku. Takie dywany pamiętamy z czasów dzieciństwa, wywołują więc w nas one dobre wspomnienia i poczucie bezpieczeństwa. Trzeba pamiętać o tym, że taki gabinet odwiedzi dziennie kilkadziesiąt czy nawet kilkaset ludzi, więc dywan umieszczony w takim miejscu musi być bardzo odporny na zabrudzenia i łatwy do czyszczenia.

Jeśli mówimy o gabinecie prywatnym, do którego nie ma wstępu nic z zewnątrz, a gabinet należy tylko do nas, możemy pozwolić sobie na więcej. W tej sytuacji najważniejsze jest stworzenie miejsca, które na nas będzie działało pobudzająco i energetyzująco. To rzecz bardzo indywidualna. Jedni wybiorą dywan w jaskrawych, żywych kolorach, w geometryczne wzory, które będą dodawać energii. Osoby spokojniejsze, potrzebujące skupienia w miejscu pracy z pewnością postawią na stonowany, monochromatyczny dywan w jasnym kolorze, który będzie wyciszał i sprawiał, że wnętrze stanie się pełne harmonii i ładu. Najważniejsze jest to, by w gabinecie dobrze nam się pracowało.

Jeśli chodzi o materiał, to do gabinetu najlepszy jest dywan wykonany z naturalnej wełny. Taki kobierzec jest bardzo trwały, wytrzymały i odporny na zagniecenia. Najważniejsze jest jednak to, że wełna jest materiałem trudnopalnym i dlatego nadaje się do obiektów użyteczności publicznej (większość dywanów wełnianych posiada odpowiednie atesty na trudnopalność).