Dywan w gabinecie

Gabinet służbowy to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu każdego dnia. Biorąc pod uwagę ilość spędzanych tutaj godzin, warto zadbać o to, żebyśmy czuli się dobrze w miejscu pracy. Jednym z istotnych elementów wpływających na klimat i wystrój wnętrza jest dywan. Jaki kobierzec sprawdzi się w gabinecie?

Jeżeli nasza praca wymaga od nas kreatywności i otwartości, za pomocą dywanu możemy te cechy w sobie uwydatnić. Świetnym na to sposobem jest wybór dywanu w geometryczne wzory, w żywych kolorach. Taki dywan pobudzi naszą wyobraźnię, a naszym klientom pokaże, że nie boimy się nowości. To świetne rozwiązanie do miejsc pracy np. grafika czy projektanta.

Największe zaufanie budzi to, co sprawdzone i znane. Jeśli więc zależy nam na zaufaniu klientów, możemy postawić na tradycyjny dywan orientalny. Dywany te najczęściej zachowane są w brązach i beżach, nierzadko z domieszką czerwieni czy bordo. Jeśli chcemy zastosować dywan klasyczny, ale w nowszej, nieco odświeżonej aranżacji, warto rozważyć zakup dywanu klasycznego w stylistyce vintage, a więc wizualnie „postarzanego”, z imitacją „przetarć”.

Jeśli w zamierzeniu nasz gabinet ma być prosty i minimalistyczny, możemy postawić na dywan bez zbędnych motywów. Taki stonowany dywan z regularnymi wzorami, zachowany w szarościach pozwoli nam skupić się w całości na pracy. Taki dywan to dobry wybór do gabinetu, w którym wykonuje się pracę wymagającą koncentracji, skupienia i spokoju.

Nie istnieją żadne sztywne wytyczne dotyczące tego, jaki dywan sprawdzi się w gabinecie najlepiej. Najważniejsze jest, byśmy my sami czuli się w nim dobrze. Tylko wtedy będziemy efektywnie pracować. Warto jedynie pamiętać o tym, aby dywan w gabinecie był dość wytrzymały, szczególnie, jeśli jest to gabinet, w którym przyjmujemy klientów, bo wówczas dywan będzie dość intensywnie eksploatowany każdego dnia. Warto więc wybrać taki, który będzie odporny na zniszczenia. Najbardziej wytrzymałe dywany są wykonane z naturalnych materiałów typu wełna, skóra lub jedwab.

Szeroki wybór dywanów dostępny w sklepie internetowym Dywany Witek. Sprawdź!