Dywan pełen barw w pokoju dziecka

Aranżacja pokoju dziecięcego stawia przed nami całkiem nowe wyzwania. Tutaj panują nieco inne zasady niż w aranżacji salonu czy sypialni. Jaki dywan wybrać do dziecięcego królestwa?
Przede wszystkim należy pamiętać, że w pokoju dziecka liczy się nie tyle sam styl, co raczej pozytywna atmosfera. To przede wszystkim dziecko ma się czuć dobrze w pokoju, w którym będzie spędzało większość dnia. Najlepiej sprawdzają się oczywiście dywany kolorowe, wprowadzające pozytywny, radosny nastrój. Szczególnie w pokoju małych dzieci, które większość czasu spędzają na zabawie na dywanie warto postawić na kolorowe wzory, który pobudzają dziecięcą wyobraźnię i kreatywność.

Jeżeli nasze dziecko jest już w wieku, w którym jest w stanie wyrazić swoje zdanie odnośnie dywanu, warto mu na to pozwolić. Pokój przecież ma być jego królestwem. Z pewnością zainteresują go dywany przedstawiające podobizny bajkowych postaci, które przecież ogląda w ulubionych kreskówkach. Która młoda kobietka nie chciałaby, by na jej dywanie zamieszkała bohaterka Krainy Lodu? Jeśli pozwolimy dziecku na własny wkład w aranżację swojego kąta, wpłyniemy pozytywnie na rozwój jego kreatywności, ale także samodzielności i umiejętności podejmowania decyzji. Tak niepozornie prosta rzecz może więc mieć istotne skutki.

Dywan w pokoju dziecka nie musi być stylistycznie zgodny z całym wnętrzem, ale też nie powinien razić zbytnim kontrastem. Oczywiście, żywe kolory zawsze będą się wyróżniać, ale dywan w trójkąty, jeśli pokój jest wyłożony tapetą w kwadraty da wrażenie chaosu i będzie po prostu męczyć nasze oczy. Warto więc zachować minimum zasad aranżacyjnych, a na pierwszym miejscu postawić pozytywną energię i dziecięcą radość.

Aranżacja dziecięcego pokoju może być naprawdę fantastyczną zabawą dla nas i dla dziecka. Wybór dywanu nie jest prosty, ale jednocześnie jest istotny, szczególnie w pokoju malucha, tutaj przecież dziecko będzie poznawać świat i stawiać swoje pierwsze nieśmiałe kroki. W dziecięcym pokoju możemy pozwolić sobie na znacznie więcej niż w salonie czy w sypialni.