Dywan modnym dodatkiem do wnętrz

Czasy, kiedy dywan pełnił funkcję jedynie użytkową minęły już dawno. Obecnie dywan stanowi często podkreślenie czy nawet esencję stylistyki i aranżacji całego wnętrza. Wybór dywanu więc nie jest łatwy.

Moda zmienia się jak w kalejdoskopie i czasami ciężko jest za nią nadążyć. Jeżeli zależy nam na tym, by nasze wnętrze było zawsze na czasie, a niekoniecznie chcemy zmieniać tak często dywan, najlepiej byłoby zdecydować się na rozwiązanie uniwersalne i ponadczasowe, czyli takie, które nigdy nie wyjdzie z mody. Takimi rozwiązaniami są np. dywany o wzornictwie klasycznym, tzw. dywany tureckie a także popularne włochacze typu shaggy. Te dywany świetnie wkomponują się w niejedno pomieszczenie i będą pasować niemal do każdej aranżacji.

Bardzo modnym trendem są wszelkie aranżacje inspirowane pięknem natury. Dzisiaj stawia się na prostotę i minimalizm, sięgając do korzeni. Prym wiodą brązy, odcienie ziemi i piasku. Takie kolory piękne prezentują się również na podłodze. Wnętrze zachowane w tej kolorystyce będą sprawiać wrażenie przytulnych i pełnych harmonii.

Bardzo popularne stały się też dywany tkane z naturalnych materiałów. Najczęściej wybierana jest wełna, której cudowne właściwości przemawiają za wyborem tego typu dywanu. Wełna jest materiałem niezwykle wytrzymałym, trwałym i odpornym na odkształcenia. Nawet jeśli postawimy na dywanie ciężkie meble i pozostaną tam one przez długi czas, na powierzchni dywanu nie zauważymy nieestetycznych odkształceń i odgnieceń dzięki elastyczności wełny. Ponadto wełna reguluje poziom wilgotności w otoczeniu, przebijając tym wszelkie dywanu sztuczne. Odstraszać może jedynie trochę wyższa cena.

Dywan może stać się modnym dodatkiem, który doskonale podkreśli charakter wnętrza. Może stanowić dopełnienie aranżacji, może być jednak również zestawiony na zasadzie kontrastu, wszystko zależy od indywidualnych upodobań właściciela.